PRÍSTUP K INFORMÁCIÁM

1. Spôsob zriadenia SPŠ stavebnej (ďalej iba škola), jej právomoci a kompetencie a popis organizačnej štruktúry

2. Miesto, čas a spôsob, akým možno získavať informácie; informácie o tom, kde možno podať žiadosť, návrh, podnet, sťažnosť alebo iné podanie

3. Miesto, lehota a spôsob podania opravného prostriedku a možnosti súdneho preskúmania rozhodnutia vrátane výslovného uvedenia požiadaviek, ktoré musia byť splnené

4. Postup, ktorý musí organizácia dodržiavať pri vybavovaní všetkých žiadostí, návrhov a iných podaní, vrátane príslušných lehôt, ktoré je nutné dodržať

5. Prehľad predpisov, podľa ktorých škola koná a rozhoduje

6. Sadzobník úhrad za sprístupňovanie informácií

7. Vzor žiadosti o poskytnutie informácie

Podávanie žiadostí o poskytnutie informácií úradom a ich poskytovanie zamestnancami školy sa riadi zákonom č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len "zákon") a Smernicou Strednej priemyselnej školy stavebnej, Plzenská 10,m 080 01 Prešov o slobodnom prístupe k informáciám zo dňa 15.10.2008 (ďalej len "smernica").

Žiadosť sa podáva:
- písomne prostredníctvom pošty na adrese:
Stredná priemyselná škola stavebná, Plzenská 10, 080 01 Prešov
- písomne osobným podaním v pracovných dňoch na sekretariáte riaditeľa školy,
- ústne osobne v pracovných dňoch na sekretariáte riaditeľa školy,
- ústne prostredníctvom telefónu v pracovných dňoch (tel: 051/7732603),
- prostredníctvom faxu (tel/fax: 051/7722176),
- prostredníctvom elektronickej pošty na adrese: spsstavpo@spsstavpo.edu.sk

Žiadosť musí byť vybavená v súlade so zákonom. Zo žiadosti o sprístupnenie informácie musí byť zrejmé, ktorej povinnej osobe je určená, meno, priezvisko, názov alebo obchodné meno žiadateľa, jeho adresa pobytu alebo sídla, ktorých informácií sa žiadosť týka a aký spôsob sprístupnenia informácií žiadateľ navrhuje.

Škola neposkytne informácie:
- podliehajúce ochrane utajovaných skutočností,
- týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby,
- týkajúce sa obchodného tajomstva,
- odovzdané osobou, ktorej zákon takúto povinnosť neukladá, pokiaľ so sprístupnením informácie táto osoba nesúhlasila.

Škola vylúči z informácie, ktorú má sprístupniť, tie jej časti, ktoré nemožno sprístupniť a zostávajúcu časť sprístupní. Škola poskytne informácie:

- ústne,
- nahliadnutím do spisu,
- vyhotovením odpisu alebo výpisu,
- odkopírovaním informácií na technický nosič dát,
- sprístupnením predlôh s požadovanými informáciami,
- faxom, telefonicky,
- písomne prostredníctvom pošty,
- elektronickou poštou.

Úhrada nákladov na poskytnutie informácií je stanovená v Sadzobníku úhrad za poskytovanie informácií (viď časť 6).

- Žiadosť, návrh, podnet, sťažnosť alebo iné podanie možno podať ?písomne prostredníctvom pošty na adrese:
Stredná priemyselná škola stavebná, Plzenská 10, 080 01 Prešov - písomne osobným podaním v pracovných dňoch počas stránkových hodín na sekretariáte riaditeľa školy.