Základné informácie o štúdiu:

Škola pripravuje žiakov na činnosť stredných technickohospodárskych pracovníkov v oblasti pozemných stavieb, dopravných stavieb, geodézie, kartografie a katastra, a to do projekcií, príprav stavieb, stavebnej výroby, podnikateľskej činnosti, ako aj pre štúdium na vysokých školách.

Štúdijné odbory na škole sú nasledovné:
1) 3650 6 00 Staviteľstvo
2) 3692 6 00 Geodézia, kartografia a kataster

Na študijnom odbore staviteľstvo žiaci v 1. a 2. ročníku študujú integrovaným spôsobom t.j. vo všetkých triedach je rovnaká náplň spoločenskovedných, prírodovedných a základných oborných predmetov. Pri postupe do tretieho ročníka si žiaci volia súbor predmetov pre výkon povolania a činnosti v oblasti:
- Pozemne staviteľstvo
- Dopravné staviteľstvo
- Železničné staviteľstvo
- Rekonštrukcie a adaptácie
- Technické zariadenie budov
- Stavebný manažment

Štúdium na oboch štúdijných odboroch je štvorročné, ukončené maturitnou skúškou.

Požiadavky na prijímacie pohovory:
Pre obidva štúdijné odbory sú pohovory zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky z učiva základných škôl, pre športovú triedu aj talentové skúšky.

Materiálne vybavenie školy:
3 odborné učebne, 3 učebne výpočtovej techniky, 2 laboratória, knižnica, školské ihrisko, veľká telocvičňa, gymnastická telocvičňa, posilňovňa, dielne ap. V školskej budove je výdajňa jedál s dennou kapacitou do 200 stravníkov. Cena 1 obedu cca 29Sk Ubytovanie je poskytované v Súkromnom domove mládeže, Sabinovská 2, Prešov, tel. č. 051/771 85 47.; tel/fax: 051/771 12 46

Cenové relácie v Súkromnom domove mládeže sú nasledovné:
1.) ubytovanie - cca 600 Sk na 1 mesiac
2.) stravovanie - cca 65 Sk na 1 deň
Stravovanie pozostáva z raňajok, desiaty, obeda a večere.

Škola ponúka vyučovanie týchto cudzích jazykov:
1.) anglický jazyk
2.) nemecký jazyk
3.) ruský jazyk
4.) francúzsky jazyk

Profil absolventa školy:
Má širší všeobecný a odborný rozhľad, ovláda aspoň jeden svetový jazyk, ovláda výpočtovú techniku, ovláda základné ekonomické a právne predpisy a pravidlá, je schopný ďalšieho samovzdelávania, je psychicky a fyzicky zdatný, je schopný pohybovať sa v informáciach a spracovať ich, ovláda základný bontón, je adaptabilný, je komunikatívny, má morálne hodnoty, má základné protidrogové vedomosti, má základné vedomosti z environmentalistiky.