KRITÉRIÁ PRE PRIJÍMANIE UCHÁDZAČOV DO 1. ROČNÍKA PRE ŠKOLSKÝ ROK 2008/2009

1. Pri prijímaní žiakov na štúdium na stredných školách, škola postupuje v súlade so zákonom NR SR č.29/1984 Zb. o sústave základných a stredných škôl v znení neskorších predpisov, zákonom NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláškou MŠ SR č. 145/1996 Z. z. o prijímaní na štúdium na stredných školách v znení neskorších predpisov.

V školskom roku 2008/2009 škola otvorí 4 triedy 1. ročníka, z toho 3 triedy študijného odboru 3650 6 staviteľstvo a 1 triedu študijného odboru 3692 6 geodézia, kartografia a kataster.

2. Organizácia prijímacieho konania

I. kolo: 1. termín prijímacieho konania konaný dňa 05. mája 2008 (pondelok) o 8,00 h.
2. termín prijímacieho konania konaný dňa 07. mája 2008 (streda) o 8,00 h.
Uchádzači budú prijímaní bez prijímacích skúšok. Prijímacia komisia určí poradie uchádzačov samostatne pre študijný odbor 3650 6 staviteľstvo, a pre študijný odbor 3692 6 geodézia, kartografia a kataster.

3. Poradie uchádzačov bude určené podľa nasledujúcich kritérií v tomto poradí:
a) priemerný prospech v druhom polroku šiesteho až ôsmeho ročníka a v prvom polroku deviateho ročníka,
b) výsledky Monitoru 9 s priemerným % úspešnosti 40% a viac,
c) umiestnenia v predmetových okresných a vyšších olympiádach a v súťažiach, ktoré súvisia s odborom, o štúdium ktorého sa žiak uchádza doložené dokladom o úspešnej účasti v nich.
Prijímacie skúšky budú konať tí uchádzači o štúdium, ktorí nevyhoveli stanoveným % úspešnosti Monitoru 9 a tí uchádzači, ktorí Monitor 9 nekonali.
Pri rovnosti bodov sú uprednostnení uchádzači so zmenenou pracovnou schopnosťou doloženou rozhodnutím posudkovej komisie sociálneho zabezpečenia.

V prvom kole prijímacieho konania bude prijatých v súlade so stanoveným počtom tried a žiakov PSK OŠaK zo dňa 21.09.2007 takto:
a) na odbor 3650 6 staviteľstvo prvých maximálne 102 žiakov,
b) na odbor 3692 6 geodézia, kartografia a kataster prvých maximálne 34 žiakov.

II. kolo : Ďalší termín prijímacieho konania bude konaný dňa 10. júna 2008 o 8,00 h.

Uskutoční sa v prípade, ak počet prijatých uchádzačov v jednotlivých študijných odboroch bude menší ako je počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do prvého ročníka. O prijatie na štúdium sa môžu uchádzať žiaci, ktorí neboli úspešní v I. kole prijímacích skúšok na iných školách. Na voľné miesta budú prijatí uchádzači v poradí určenom podľa kritérií uvedených v bode 3.

Prijatí uchádzači, ktorým bolo doručené rozhodnutie o prijatí na štúdium, sa zapíšu na štúdium dňa 16. mája 2008. Ak sa prijatý uchádzač na školu nezapíše v určenom termíne, stredná škola ponúkne uvoľnené miesto ďalšiemu uchádzačovi v poradí podľa výsledkov prijímacích skúšok jednotlivých študijných odborov na základe odvolacieho konania.

Podmienkou pre konečné prijatie na všetky odbory štúdia je úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ.

Tieto kritériá pre prijímanie uchádzačov so základným vzdelaním do 1. ročníka pre školský rok 2008/2009 boli prerokované a schválené pedagogickou radou dňa 08.01.2008.